O wiosce na drzewach

„Patrzę do góry, wpatruję się w błękit nieba, promienie słońca przenikają korony drzew, rzucając na twarz liściaste cienie, a dookoła świeża, majowa zieleń. Hamak buja się leniwie. Zapach wiosny i ciepły powiew na twarzy. Czas zwolnił. Spokój i cisza.”

Łukasz Tulej

Wioska na drzewach "Spadaj na drzewo" - premiera ogólnopolska wydarzenia.

Wioska na drzewach „Spadaj na drzewo” – premiera ogólnopolska wydarzenia.

CO TO W OGÓLE JEST I JAK POWSTAJE WIOSKA NA DRZEWACH?

Wioska na drzewach jest pomysłem autorskim, chronionym prawem patentowym. Pośród koron drzew, zawieszamy przenośne konstrukcje, w formie platform stalowych z siatką z taśm nośnych o dużej wytrzymałości, które umożliwiają zwiedzanie górnych partii lasu, bez dotykania ziemi. Platformy są rozwiązaniem mobilnym, które można zwiesić dosłownie w każdej lokalizacji posiadającej skupiska drzew. Platformy przeszły długą drogę od momentu pierwszego prototypu, po formę obecną. Zmieniły się materiały i wygląd platform. Opracowano optymalne metody zawieszania instalacji, często składającej się z zestawu ponad 4 platform. Wszystko zaprojektowano tak, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i komfort korzystania z konstrukcji.

 

Montaż platform do Wioski na drzewach podczas wydarzenia "Leniwy Leniwiec" 2014

Montaż platform do Wioski na drzewach podczas wydarzenia „Leniwy Leniwiec” 2014

WIOSKA NA DRZEWACH – DZIECIĘCE MARZENIE DOROSŁYCH LUDZI

Jest w człowieku, zwłaszcza współczesnym, taka potrzeba, taki ciąg powrotu do natury, chwili refleksji. Poszukamy niebagatelnej przygody, miejsca ucieczki od zgiełku, miejsca gdzie znajdziemy chwilę relaksu. Każdy chyba marzył w dzieciństwie o domku na drzewie, niektórzy nawet mieli swoje „bazy”. Dziś, jako dorośli ludzie sięgamy do tych pierwotnych potrzeb, by na nich budować dojrzałość człowieka. Tak rodzi się koncept miejsca, które przybliża człowieka naturze i pozwala mu odkrywać świat, siebie i innych z innej perspektywy. Ten nowy punkt widzenia, pozwala na poznanie drzemiącego wewnątrz nas potencjału. Dodamy jedynie, że wioska  samą swoją konstrukcją przykuwają uwagę i rozbudza wyobraźnię przypadkowych przechodniów, podczas jej  ekspozycji na imprezach masowych. Zupełnie jak w filmowym Robin Hood lub nadrzewna wioska Ewoków ze Star Wars, a może nawet Napowietrzna wioska J. Verne’a – fantazje stają się realnym tworem.

PROFESJONALNE EVENTY, SZKOLENIA I KONFERENCJE W WIOSCE NA DRZEWACH

Wioska na drzewach to miejsce specjalne, wyjątkowe do organizacji klimatycznych eventów, szkoleń i konferencji. Instalacja wraz z dedykowanym do niej programem szkoleniowym dowiodła swojej wartości,  jako narzędzie służące integracji oraz uczące jej uczestników współdziałania w grupie. Nic nie opisze klimatu jaki panuje przy prelekcji multimedialnej, w środku lasu, gdy widowisko oglądamy z perspektywy koron drzew – jak w leśnym amfiteatrze. Zapraszamy do kontaktu!

Wieczór na platformach - spokój w blasku kaganków

Wieczór na platformach – spokój w blasku kaganków

 

Kontakt.