Łukasz Tulej

Łukasz Tulej

Niespokojny duch, ciekawy świata, przyrodnik, podróżnik. Jest zwolennikiem nauki poprzez doświadczenie, jako najskuteczniejszego sposobu przyswajania wiedzy. Podróżuje, badając naszą strefę klimatyczną, w poszukiwaniu odpowiedzi na to, jak zaadaptować się do jej warunków, nie posiadając żadnego sprzętu i wyposażenia. Praktyk i samouk, otwarty i szczery.

Instruktor surwiwalu (PAS), płetwonurek (CMAS), absolwent szkoleń ratownictwa w warunkach ekstremalnych (OFA), członek Warszawskiego Klubu Field Target (WKFT), oraz Stowarzyszenia Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego (PFTA), członek rzeczywisty Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu (SPSS).

fot. Norbert Skrzynski

Rowerem przez Jordanię – upragnione Wadi Rum

 

Remigiusz Romaniuk

Remigiusz Romaniuk

Interesuje mnie natura, przyroda i działania związane z przebywaniem w otoczeniu przyrody.
Od najmłodszych lat jeździliśmy z Tatą na do lasu grzyby, nad rzekę pod namiot i aby złowić rybki.

Tak powoli kiełkowało zainteresowanie przyrodą. Gdy miałem kilkanaście lat zainteresowałem się ruchem skautowym i od ’98 przez kolejnych osiem lat organizowaliśmy obozy pod namiotami dla dzieci i młodzieży.
W międzyczasie dokształcałem się z pierwszej pomocy przedmedycznej, wiedzy dotyczącej bytowania w przyrodzie oraz radzenia sobie w sytuacjach ekstremalnych. Zacząłem współpracę ze stowarzyszeniem Royal Rangers Polska, które dąży do propagowania metody skautowej w Polsce. Przeszedłem szkolenie na Instruktora Turystyki Kwalifikowanej o specjalności Survival i Bushcraft oraz dołączyłem do Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu.

Aktualnie jako warszawska grupa instruktorów surwiwalu – razem uczymy, promujemy, prowadzimy szkolenia i warsztaty, i wspieramy wzajemne działania.

WSPÓŁPRACA

lesovik-logo-kwadrat-e1372858891245[1]

hobbyhouse-2[1]

logo-surv

ZIELONASTRONA logo MINI

Tooley_czarne_mini