W Bolimowie pod Skierniewicami odbyły się „Surwiwalia” 2014 – ogólnopolskie warsztaty survival, które swoją obecnością zaszczyciły wybitne postaci polskiego i światowego survivalu. Uczestnicy, pod okiem doświadczonych instruktorów, uczyli się jak przetrwać bez zdobyczy cywilizacji: rozpalić ogień krzesiwem lub przy pomocy puszki po napoju, ugotować zupę z darów natury, spać w hamakach i na platformach pomiędzy drzewami czy przeprawić się przez rzekę na tratwie z trawy.

Uczestnicy Surwiwalia 2014 Fot. Surwiwalia

Uczestnicy Surwiwalia 2014 Fot. Surwiwalia

Zmaganiom uczestników kibicowali (niektórzy wprost z nadrzewnych platform):

Spotkanie było wydarzeniem zasługującym na wyróżnienie lokalnej prasy i szerokim echem odbiło się w licznych relacjach internetowych. Wioska na drzewach przykuła uwagę wszystkich odwiedzających teren Surwiwalia 2014 – uczestników, reporterów, wystawców.

Układ wioski na drzewach typu "gniazda", umożliwiające poruszanie się między odległymi o kilka metrów drzewami.

Układ wioski na drzewach typu „gniazda”, umożliwiające poruszanie się między odległymi o kilka metrów drzewami.

Podczas imprezy wioskę rozstawiono w konfiguracji „gniazda”, na dwóch grupach drzew ok 4-5 m nad ziemią, a dzięki sprzyjającemu układowi, powstała cała podniebna ścieżka wśród zielonych koron.  „Kapitański mostek” – najwyżej ulokowana platforma stanowiła doskonały punkt widokowy i pozwalała na wyciszenie nad panującym niżej ponad 150 osobowym tłumem. Goście chętnie odwiedzali instalację i nocowali wysoko nad ziemią w dedykowanych hamakach Lesovik. Podczas „Surwiwalia” 2014, z czterech zawieszonych platform mogło korzystać na raz 12 osób, a pobliskie hamaki dały komfort kolejnym 4 uczestnikom – w sumie 16 osób znalazło wygodne miejsce odpoczynku.

Wieczorne rozmowy i życie na platformach stanowiło dodatkową atrakcję, a oglądana z góry prelekcja podróżnicza, poruszyła wyobraźnię uczestników.  Ciepłe noce umożliwiły spokojny i wygodny sen, pośród koron drzew.