Wioska na drzewach czyli „Spadaj na drzewo”

10-drzewo-e1336492189147[1]Wioska na drzewach, dziecięce marzenie dorosłych już ludzi, staje się rzeczywistością. Trzy dni i dwie noce, pośród koron drzew, nie dotykając ziemi, no z małymi wyjątkami.. Wokół wielkiego starego dębu – serca naszej enklawy, rozmieścimy platformy, mosty linowe i… Wasze hamaki. Robin Hood, Ewoki ze Star Wars, może trochę Avatar, a może nawet Napowietrzna wioska J. Verne’a – jednym słowem: Przygoda!

DSC00238-e1336493003588[1]Coś jakby nocleg w parku linowym, tylko dodajmy do tego środek lasu w bezksiężycową noc, blask kaganków rozjaśniający twarze skupionej, gdzieś wysoko gawiedzi,DSC00216-e1336493111839[1] a dookoła ciemność, najeżona odgłosami nocy: sarna, borsuk, dzik, sowa – kto wie jak blisko podejdą zanim nas spostrzegą.

W ciągu tych dni, żyjąc jak robinsonowie opanujemy techniki linowe przydatne w samoratownictwie, wspinaczce czy przeprawach terenowych, a także elementy survivalu w praktyce: jak dbać o schronienie, ogień, wodę i pożywienie, gdy daleko do domu. Ciekawostką jest z pewnością część warsztatów powroźniczych, gdzie nauczymy się jak zrobić sznurówkę z naturalnych materiałów, oraz gdzie ich szukać.

Wieczorne prelekcje, które umilą nam wieczory, dotkną takich tematów jak: psychologia przetrwania, teoria survivalu oraz schematy zachowań w spotkaniach z dzikimi zwierzętami – część z nich poprowadzi m.in. Krzysztof J. Kwiatkowski, prezes Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu.

Z całą pewnością jest to ciekawe wydarzenie dla ludzi outdoor’u, którzy nie próbowali jeszcze spać na wysokościach lub interesują się survivalem. Choć dziwne to połączenie, to tutaj mają możliwość przeżycia wszystkiego w terenowych, ale kontrolowanych warunkach i pod okiem ludzi, którzy już to robili. Uczestnicy zostaną wyposażeni w uprzęże bezpieczeństwa, oraz przeszkoleni jak korzystać z dostępnej infrastruktury (a także jak spać w hamaku parę metrów nad ziemią…).

Akcja pilotażowa

Wydarzenie objął patronatem Pan Wójt gminy Zgierz, a swoje zainteresowanie wyraziła Pani Prezydent Miasta Zgierz. Dostaliśmy także wsparcie od Pana leśniczego, a lokalne władze i społeczność bardzo entuzjastycznie podeszły do inicjatywy i zaoferowały wszelkiego rodzaju pomoc, za co szczerze dziękujemy.

 

 

 

Zapraszamy do zapisów, wydarzenie będzie miało miejsce 18-20 maj 2012!


Wyświetl większą mapę

 

Pozdrawiam
Łukasz Tulej