Wioska na drzewach (N.Polesie) 2013 – relacja Ani

Pewnego pięknego dnia dostaje link na FB z wydarzeniem i telefon od koleżanki: „Są dwa ostatnie miejsca, bierz urlop i jedziemy”. Wszystkie moje wymówki okazały się strasznie słabe i nie miałam za bardzo wyjścia. „Ok, jedziemy…”.

IMG_06482[1]Z czasem ten pomysł coraz bardziej mi się podobał i przyszedł dzień wyjazdu. Otworzyłam bagażnik i wrzuciłam „wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy”, które jak zwykle w połowie się nie przydały i pojechałyśmy. Z małymi przygodami po drodze, w końcu udało nam się dojechać na miejsce po przejechaniu prawie połowy Polski.

IMG_06475[1]Wysiadłyśmy z samochodu, przeszłyśmy przez „mokrą łąkę” z wodą po kostki (a gdzieniegdzie i po kolana) i zobaczyłam co mnie czeka. Małe zderzenie z rzeczywistością: co ja tu robię? Dziewczyna z lękiem wysokości będzie spać na drzewie. Akurat… Patrząc z przerażeniem w górę (jakieś pół metra nad głowę), już miałam w planach przespać się w aucie, ale bez przesady. Dam radę. Wdrapałam się na górę, złapałam kurczowo platformy. Jest stabilnie. Będzie dobrze. I było nawet lepiej…

IMG_06468[1]W sobotę zajęcia w terenie: chodzenie po bagnie, przechodzenie nad wodą po linowym moście, szukanie jadalnych i leczniczych roślinek, wyplatanie talerzy z traw, wydłubywanie ziarenek prze pół dnia, żeby zrobić kilka łyżeczek kaszki… I przede wszystkim świetne towarzystwo. Totalna mieszanka wybuchowa złożona z rozmaitych osobowości. I to właśnie sprawiało, że byliśmy tak niesamowitą grupą. Każdy dorzucał od siebie coś ciekawego. Survivalowi wyjadacze i Ci co nie koniecznie mieli wcześniej coś z tym wspólnego. Do tego wieczorne wykłady Łukasza i wspólne dyskusje przy ognisku… Hm, niesamowity klimat.

Niestety przyszła niedziela i czas rozstania. Rozstania ze świetną ekipą, z lasem i spokojem. Nie zdawałam sobie sprawy jak relaksujący może być taki wypad. Przez trzy dni odpoczęłam bardziej niż w czasie dwutygodniowego urlopu. Mam nadzieję, że taka okazja się jeszcze kiedyś powtórzy…

 Autor: Anna Habas