Wioska na drzewach – re(we)lacja

ale-lipa-e1337632795731[1]Przeżyliśmy. Byliśmy tam, w sercu lasu. Sześć metrów nad ziemią. Tylko my i przyroda. Poranki pełne dźwięków budzącej się przyrody, powietrze świeże i delikatne, w gorący dzień szelest falujących liści lipy, a nad nami zielony baldachim.

Trzy dni wypełnione były praktycznymi szkoleniami z zakresu survival, od rozpalania ognia po schematy zachowań przy spotkaniach z dzikimi zwierzętami. Każdy z tematów znalazł swoich zwolenników, nawet pozyskiwanie włókien i powroźnictwo. Okazało się, że sprzęt można tworzyć z zasobów natury i że jest ona nas w stanie wykarmić.

Wszystko to było możliwe tylko dzięki owocnej współpracy organizatorów, oraz życzliwości naszych dobroczyńców, którzy nas wsparli w tym projekcie:

Nadleśnictwo Grotniki wyraziło zgodę i udostępniło serce lasu, byśmy mogli odetchnąć i poznać bliżej środowisko naturalne. Nieoceniona była także pomoc Pana Huberta, leśniczego bezpośrednio opiekującego tym terenem.

Wójt Gminy Zgierz objął wydarzenie swoim patronatem, a prężnie działający Referat Rozwoju i Promocji Gminy wspierał nas w sprawach medialnych. Bardzo miło było nam gościć przedstawicieli gminy oraz mieszkańców, którzy z ciekawością oglądali linowe konstrukcje.

Także Miasto Zgierz wyraziło swoją aprobatę dla pomysłu, dodało nam to  skrzydeł i zmotywowało do intensywnej pracy.

Na końcu, ale na pewno nie ostatni  – firma ABACO Transport Specjalistyczny, która była oficjalnym sponsorem projektu „Spadaj na drzewo”. Tylko dzięki nim możliwe było wyposażenie nadrzewnej wioski i zakup sprzętu szkoleniowego dla najmłodszych adeptów survival. Dla nich, te trzy dni były spełnieniem marzeń, a także wdrożeniem w prawdziwy świat outdooru.

P1060442-e1337637708228[1]

Tego jak było na miejscu, nie sposób opisać słowami, choć w Dzienniku Łódzkim Marcin Bereszczyński dość trafnie nakreślił ideę naszych starań.

Relacja w TVP to zasługa Oli i Mariusza – do swojej pracy podchodzą z pasją, popieram takie zaangażowanie. Mieli co utrwalać, zobaczcie jaki materiał powstał:

Patronaty:

 Organizatorzy:

Tooleysurvival, Feeria 

 
Oficjalny sponsor :

a1-e1337180092190[1]

 Niebawem kolejne pomysły i ich realizacje!